ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО машините на Ainuok

Feed&Производител на екструдер за храна

Фабрички директно напојување&Машина за екструдер за храна
20+ Години Производство&Извозно искуство
Се произведува секоја машина со срце

Екструдер решенија
За тебе

Ајнуок - Вашата најдобра фабрика за машини за екструдери за храна и производител на екструдери за храна во Кина

Решенија за напојување на екструдери

Ainuok feed extruder machine factory will provide you all kinds of animal&pet feed extruder solutions for fishes, кучиња, мачки, домашни миленици и ракчиња.

За рибите

Машината за екструдер за храна за риби може да се користи за производство на разни видови пелети за храна за риби. Тоа е многу ефикасна машина и може да произведува пелети со голема брзина.

За кучиња

Машината за екструдер за храна за кучиња е широко користена во индустријата за храна за домашни миленици за производство на разни видови храна за домашни миленици, како што е влажната храна, сува храна и така натаму

За мачки

Машината за правење храна за мачки е одличен начин за мачките да ги добијат потребните хранливи материи и да имаат што да јадат. Одлично е за сопствениците на мачки да заштедат пари.

За домашни миленици

Машините за екструдер за храна за домашни миленици играат важна улога во индустријата за храна за домашни миленици. Тие можат да произведуваат различни видови храна за домашни миленици, како што се кибла, пелети, и frankenfoods.

Решенија за екструдер за храна

Производителот на екструдер за храна Ainuok ќе ви ги обезбеди сите видови решенија за екструдер за храна, на пример, житарици, пченкарни снегулки, збогатен ориз, чоколадна лента, гепарди, чипс од пченка, инстант нудли, месо од соја, Куркуре чипс, макарони, тортиља чипс

Бар со житарки

Машината за екструдер за шипки од житни култури се користи за производство на саканата форма и големина на шипката од житни култури, брзо и лесно.

Cheetos

Машината за екструдер Cheetos може да се користи за создавање на различни вкусови на Cheetos, вклучително и скара, вулгарен, чили итн.

Чоколадо бар

Машината за правење чоколадни шипки е совршена за љубителите на чоколадо кои сакаат да прават чоколадни шипки.

Пченка чипс

Машината за правење чипс од пченка може да ги приспособи грицките. Ќе ја меле пченката, и притиснете го во форма на чипс.

Пченкарни снегулки

Машината за правење корн снегулки е едноставна и лесна за употреба. Може да се користи во фабриките за производство на многу пченкарни снегулки.

Зајакнат ориз

Утврдената машина за ориз би земала обичен бел ориз и додавала витамини, минерали, итн за здрава исхрана.

Инстант нудли

Линијата за производство на инстант тестенини може да произведе различни вкусови, форми, и големини на тестенини брзо и ефикасно.

Куркуре чипови

Машината за правење Куркуре може да произведе куркуре за само неколку минути, што го прави лесна закуска за правење и складирање.

Макарони/Тестенини/Шпагети

Машината за правење макарони е лесна за употреба и може да создаде макарони, Тестенини и шпагети за неколку минути.

Модифициран скроб

Машина за екструдер со модифициран скроб се користи за производство на различни скробови, непцата, и други целулозни материјали.

Месо од соја

Екструдерот за месо од соја се користи за производство на месни производи на база на соја, како што се франкфуртите, виршли, и колбаси.

Тортиља чипс

Tortilla chips making machine makes tortilla chips quickly&easily, елиминирање на потребата од многу физичка работа.

Ајнуок, Водечка храна &Производител на екструдер за храна

Основана во 2010, Anyang Ainuok Machinery Equipment Co., Ltd е специјализирана за истражување, развој, производство, и продажба на машини за екструдер за храна и машини за екструдер за храна за повеќе од 10 години.

Имаме сертификати за квалитет ISO9001, SGS, CE, итн. Бојата на машината, логото, дизајн, пакет, картонска ознака, прирачник, итн може да се приспособат!

Со производствена способност на 5000 сетови месечно, AINUOK е најголемата храна&фабрика за екструдери за храна во Кина.

Feed&Екструдерите за храна се извезени во Англија, Русија, Шведска, Полска, Романија, Малезија, Индонезија, Виетнам, итн 120 земји и области.

Топло добредојде на клиентите дома и во странство да ја посетат фабриката Аинуок.

Зошто да работите со нас

ФАБРИКА

11,000 square meters plant for feed&food extruders with more than 130 работници

R&D CENTER

30+ инженери со 20+ years feed&food extruder manufacturing experience

ПРИЛАГОДУВАЊЕ

Прилагодено со различни материјали за плочи, капацитети, структури, функции итн

ПРОИЗВОДСТВО

AinuokGroup Produce thousands of feed&food extruders each year

ИЗВОЗ

10 години искуство во извоз, запознаени со процесот на извоз и разни документи

ИНСТАЛАЦИЈА

документација, Видео, Упатство за инсталирање на далечински онлајн екструдер за вас

ПАЗАР

feed&food extruders had been sold to 85 земји. Добредојдовте да аплицирате за локален дистрибутер

СЕРВИС

1 годишна бесплатна гаранција, поддршка за прилагодување, 7*24 онлајн сервисна консултација

Светски проекти за екструдер

Постои зголемена потреба за екструдери за храна низ целиот свет.

Причините за ова се многу, но главното меѓу нив е тоа што луѓето стануваат сè повеќе свесни за здравјето и сакаат да јадат повеќе природна храна.

Екструдерите за храна можат да помогнат да се направи оваа храна полесно достапна. 

Друга причина за зголемувањето на проектите за истиснување храна е тоа што технологијата стана многу поприфатлива во последниве години.

Ова им овозможува на помалите бизниси да почнат да произведуваат свои прехранбени производи, наместо да се потпираат на надворешни извори.

Сведоштва на клиентите

Ја имам мојата машина за екструдер за храна веќе околу една година и апсолутно ја сакам!

Машината за екструдер за храна е неверојатна!Квалитетот на излезот е врвен и е толку лесен за употреба.

Толку е лесен за употреба и произведува совршена количина храна секој пат.

Дефинитивно би ја препорачал фабриката за екструдери за храна Ainuok на секој што бара лесен начин за екструдирање на нивната храна.
Кони Намаџи
Кони Намаџи
Оваа машина за екструдер за храна е неверојатна!

Тие се задолжителни во секоја кујна.

Го прави совршеното тесто за пица, колачи, и друга храна.

Машината е лесна за употреба и произведува постојани закуски.

Силно би го препорачал производителот на екструдер за храна Ainuok на секој што бара квалитетен екструдер за храна.
Анабел
Ја имам мојата машина за екструдер за храна веќе околу една година и апсолутно ја сакам!

Успеав да направам секакви видови храна со различни форми и големини.

Толку е лесен за употреба и многу го олеснува процесот на правење сопствена храна.

Дефинитивно би го препорачал производителот на екструдер за храна Ainuok на секој што бара лесен начин да го добие своето здравје, вкусна храна.
Anjelous Lagu

Контактирајте сега

Контактирајте сега за да добиете 2023 каталог, цените и голем попуст!

Anyang Ainuok Machinery Equipment Co., Ltd

Е-пошта: [email protected]

WhatsApp: 0086 183 3728 7858

Адреса: Индустриска зона, Округот Неихуанг, Тоа е тоа, Хенан, P.R.C.